O nás

Myšlenka založit spolek se u mě zrodila na konci roku 2015, když jsem se se svým tříletým synem Toníčkem ocitla v nemocnici. Zdánlivě lehké onemocnění se zkomplikovalo a Toník byl ve velmi vážném stavu. Strávili jsme spoustu času v nemocnici a následně v Hamzově léčebně Luži – Košumberk.

Během našeho pobytu v nemocnici dostával Toníček dárečky od sponzorů nemocnice a jiných organizací, které mu vždy udělaly radost a někdy nás zaměstnaly na celý den. Před Vánoci dostal peněženku, ze které byl nadšený. Vyrobili jsme papírové peníze a pak jsme spolu nakupovali, prodávali a den nám rychle uběhl.

V tomto období jsem začala přemýšlet nad tím, jak  dětem jejich pobyt v nemocnici zpříjemnit.

Toníček měl s sebou v nemocnici spoustu plyšáků a také jednoho mnou ušitého „příšeráka“, na kterém spinkal a se kterým se mazlil. A já dostala nápad, šít a darovat tyto „příšeráky“ dětem hospitalizovaným v nemocnici. Přemýšlela jsem, jak to zrealizovat, protože mi bylo jasné, že není v mých silách šít je sama. Proto jsem se obrátila na pár přátel a známých s tím, že bych chtěla organizovat dobrovolnické šicí dílny, na kterých bychom tyto „příšeráky“ vyráběli. Oslovila jsem ty pravé, protože téměř okamžitě proběhla první šicí dílna! Byla jsem nadšená! A protože jsem nechtěla, dát dětem jen samotného „příšeráka“, napadlo mě k němu vytvořit nějaký příběh. Nazvala jsem ho tedy marůdek a vymyslela krátký příběh o jeho nemoci a uzdravení. Text jsem poslala své skvělé kamarádce, malířce a velmi tvůrčí osobě Romče Zvěřinové. A tak vznikla originální brožurka, kterou děti dostanou spolu s marůdkem. Po ukončení pobytu v nemocnici si děti odnesou svého nového kamaráda domů.

Pak už následovalo jen zlegalizování našich aktivit, a tak jsme založily spolek s názvem Tvoříme pro radost, z. s.. Protože rádi tvoříme, obdarováváme, děláme radost!

Marůdky obdarováváme děti hospitalizované ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, ve které jsme s Toníkem strávili spoustu času. Spolupracujeme se Základní a Mateřskou školou při Fakultní nemocnici, která působí na všech osmi dětských oddělení a s paními učitelkami máme výborné zkušenosti.

Naším největším přáním je ABY NÁŠ MARŮDEK NAŠEL TOHO SVÉHO KAMARÁDA A UDĚLAL MU RADOST!

A kdo jsou marůdci?

Marůdci jsou originální měkoučké hračky vyrobené z velice příjemného materiálu – minky. Veškeré použité materiály jsou zdravotně nezávadné a jsou vhodné i pro nejmenší děti. A hlavně jsou s láskou ušití!

Marůdky je možné prát na 30 stupňů.

                                                                                                                                     Lenka